Ήττα από τον Καρέα οι γυναίκες

Εντός έδρας ήττα με 2-3, γνώρισαν οι γυναίκες της Δάφνης Αγίου Δημητρίου, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος από τον Καρέα. Η ομάδα μας ξεκίνησε χωρίς ρυθμό το ματς και με πολλά προσωπικά λάθη, διαμορφώθηκε το 19-25 στο πρώτο σετ.

Στην επανάληψη, η Δάφνη αντέδρασε, δεν επέτρεψε στον Καρέα να μπει στο ματς και έφτασε εύκολα στο 25-9. Στο τρίτο σετ, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν το ρυθμό τους και διαμόρφωσαν το 20-25.

Το τέταρτο σετ, ανήκε και πάλι στη γηπεδούχο ομάδα (τελείωσε 25-16), ενώ στο πέμπτο, ο Καρέας φάνηκες πως ήταν πιο συγκεντρωμένος, εκμεταλλεύτηκε τα πολλά λάθη που έκανε η Δάφνη, κυρίως στην υποδοχή και τελείωσε το ματς με 9-15.

Από την ομάδα μας να σημειώσουμε πως έκανε ντεμπούτο με τη γυναικεία ομάδα η Αλεξάνδρα Κυριακίδου, στη θέση της πάσας γεννηθείσα το 2003, η οποία κλήθηκε να αντικαταστήσει την πασαδόρο Ειρήνη Νικολάου η οποία απουσίαζε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Σίσσυ Ξένου.