Τα αποτελέσματα του ΣΚ 16-17/02

Μια ακόμα νίκη για τις Παγκορασίδες 1. Αυτή τη φορά επικράτησαν εκτός έδρας 1-3 της ομάδας των Αμπελοκήπων, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι αθλήτριές μας ξεκίνησαν πολύ δυναμικά στο 1ο σετ, στο δεύτερο όμως επηρεασμένες και από τις συνθήκες που επικρατούσαν στο γήπεδο – υπερβολικό κρύο – έχασαν τον ρυθμό τους, κάτι όμως που δεν διήρκεσε πολύ. Αφού πολύ γρήγορα αντέδρασαν και έφτασαν τελικά στη νίκη.

Οι Παγκορασίδες 2 δεν τα κατάφεραν με αντίπαλο τη Νήαρ Ήστ και ηττήθηκαν εντός έδρας με σκορ 0-3. Το 1ο και 2ο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες και αυτό που κρατάνε οι αθλήτριές μας, είναι η αγωνιστικότητα που έδειξαν.

Τέλος οι Παγκορασίδες 3, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος αντιμετώπισαν εκτός έδρας την Ένωση Γαλατσίου. Η ΑΠΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου έχασε με 3-0 σκορ σε ένα ματς όπου το άγχος στάθηκε εμπόδιο στην καλή λειτουργία της ομάδας μας.