Τα αποτελέσματα του ΣΚ 05-06/10

Οι γυναίκες του ΑΠΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου, στη Β’ φάση του κυπέλλου δεν τα κατάφεραν απέναντι στον ΓΣ Χαλανδρίου. Ηττήθηκαν με 0-3 (20-25, 23-25, 23-25) και αποκλείστηκαν από το θεσμό. Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες, παρότι οι αθλήτριές μας αγωνίστηκαν πολύ δυνατά.

Στα τμήματα υποδομών, οι νεάνιδες πάλεψαν με πάθος, κόντρα σε έναν αντίπαλο που θεωρείται φαβορί στην κατηγορία, την ομάδα του ΑΣΠΕ Θέτις και ηττήθηκαν με 3-2 σετ. Το ματς παρακολούθησαν και οι αθλήτριες της Εθνικής Ομάδας των Ενόπλων Δυνάμεων, οι οποίες είχαν στη συνέχεια φιλικό αγώνα με τη γυναικεία ομάδα του συλλόγου μας.

Οι Κορασίδες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, επικράτησαν με 3-0 εκτός έδρας του συμπολίτη μας Ηρακλή.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχαν και οι αθλήτριες μας στο Μαρκόπουλο στον πρώτο αγώνα της κατηγορίας.

Η διοίκηση του συλλόγου θέλει να ευχαριστήσει τους γονείς και τους φίλους της ομάδας, οι οποίοι βρέθηκαν στο γήπεδο και υποστήριξαν τις αθλήτριές μας.