Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 30/03

Σπουδαία νίκη πέτυχαν οι Παγκορασίδες 2, οι οποίες επιβλήθηκαν εκτός έδρας με 3-0 του Παναθηναϊκού. Οι αθλήτριες μας πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και δεν επέτρεψαν στον αντίπαλο να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα της έδρας του.

Επόμενος αντίπαλος στην τελευταία αγωνιστική θα είναι η ΑΕΚ.

Παναθηναϊκός – ΑΠΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου 0-3
Τα σετ: 17-25, 21-25, 19-25

Ήττα για τις Παγκορασίδες 1, από τον Ηρακλή Κηφισιάς, σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα. Η ομάδα μας ξεκίνησε νευρικά στο πρώτο σετ, δίνοντας προβάδισμα στον Ηρακλή που έκανε εύκολα το 0-1.

Στο δεύτερο σετ, τα κορίτσια μας δεν κατάφεραν να βρουν ρυθμό και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2. Στα άλλα δύο σετ βελτιώθηκαν, κάποια λάθη όμως σε κρίσιμα σημεία δεν τους επέτρεψαν να διεκδικήσουν τη νίκη.

Αύριο Κυριακή, αντιμετωπίζουν τον Παναθηναϊκό στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος», όπου το αποτέλεσμα της αναμέτρησης θα κρίνει την είσοδο στους «8» του πρωταθλήματος.
Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται δύο βαθμούς πίσω και με νίκη η ομάδα μας παίρνει την πρόκριση.

ΑΠΟ Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Ηρακλής Κηφισιάς 1-3
Τα σετ: 17-25, 7-25, 25-21, 22-25.